
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 25.4 mm |
| Width | 12.7 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 14 |
| Height | 12.7 mm |
| Packaging | Bulk |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Non-Inverting |
| Weight | 9.071847 g |
| Contact Plating | Gold |
| Frequency | 66 MHz |
| Number of Elements | 2 |
| Output Current | 4 mA |
| Number of Circuits | 2 |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 4.5 V |
| Number of Bits | 2 |
| Turn-On Delay Time | 20 ns |
| Quiescent Current | 4 µA |
| Propagation Delay | 57 ns |
| High Level Output Current | -4 mA |
| Low Level Output Current | 4 mA |
| Logic Function | Flip-Flop, JK-Type |
| Number of Bits per Element | 1 |
| Number of Input Lines | 2 |
| Number of Output Lines | 1 |
| Clock Edge Trigger Type | Negative Edge |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
